Faridabad, Haryana
GST No. 06BARPS7392K1ZP
Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Voltage | 220V |
| Shape | U |
| Body Material | ABS Plastic |
| ISI Certified | Yes |
| Color | Blue |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Sontex Electrical Heaters |
Approx. Rs 3,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power | 7kW |
| Voltage | 220V |
| Heater Material | Mild Steel |
| Usage/Application | For Heating |
| Frequency | 50Hz |
| Color | Silver |
Approx. Rs 190 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Voltage | 230 Volt |
| Heater Material | SS |
| Power | 100 kW |
| Brand | Sontex |
| Usage | Industrial |
| Temperature | 650 Degree C |
| Power Source | Electric |
Approx. Rs 600 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Types | Ring Heaters |
| Shape | Round |
| Heater Material | Aluminium |
| Voltage | 220V |
| Body Material | ABS Plastic |
| Usage/Application | Industrial |
| ISI Certified | Yes |
Approx. Rs 300 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Shape | U-Shape |
| Power | 2000 W (2 kW) |
| Length | 12" (305 mm) |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 5 Inch |
| Plate Type | Round Type |
| Voltage | 220v |
| Material | Copper |
| Power (Watt) | 1000 W |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Types | Duct Heaters |
| Shape | Round |
| Body Material | ABS Plastic |
| ISI Certified | Yes |
| Brand | Sontex Electrical Heaters |
| Color | Silver |
Explore More Products
© Sontex Electrical Heaters. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited